Türkiye Haber Portalı Logo 2
Avusturyalı Sanatçı Andreas Ottensamer İdso Ile İstanbul U Salladı (4)

Avusturyalı Sanatçı Andreas Ottensamer İDSO ile İstanbul’u Salladı

Andreas Ottensamer ve İDSO, AKM’de Müzik Ziyafeti Sundu

17 Kasım Cuma günü, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Türk Telekom Opera Salonu, dünyaca ünlü Avusturyalı klarnet sanatçısı ve şef Andreas Ottensamer ile İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) yönetiminde unutulmaz bir geceye ev sahipliği yaptı. Genç kemancı Daniel Lozakovich’in de sahne aldığı konserde, Jean Sibelius ve Beethoven’ın büyülü eserleri sanatseverlerle buluştu.

Daniel Lozakovich’in Stradivari kemanıyla çaldığı J. Sibelius’un keman konçertosu, Finlandiya’nın zengin müzik geleneğini özgün bir lisanla ifade etti. Konserin ikinci bölümünde ise Beethoven’ın çığır açan 2. Senfonisi, sanatseverleri klasik dönemden romantik döneme geçişte bir yolculuğa çıkardı.

Avusturyalı Sanatçı Andreas Ottensamer İdso Ile İstanbul U Salladı (3)

Andreas Ottensamer, geçtiğimiz sezonun sevilen konukları arasında yer alırken, bu özel geceyi bir kez daha İDSO ile paylaştı. Ayrıca, 24 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek konserlerde, Ottensamer yönetimindeki İDSO, prestijli ödüller kazanan Dmitry Shishkin ve viyolonsel sanatının parlayan yıldızı Maximilian Hornung’a eşlik edecek.

Avusturyalı Sanatçı Andreas Ottensamer İdso Ile İstanbul U Salladı (2)

Bu müzik ziyafeti, sanatın gücünü ve evrensel çekiciliğini bir araya getirerek müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Ottensamer ve İDSO’nun bir araya geldiği bu muazzam performanslar, klasik müziğin zengin dünyasına ilgi duyan herkesi büyüledi.

Avusturyalı Sanatçı Andreas Ottensamer İdso Ile İstanbul U Salladı (1)

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo