Türkiye Haber Portalı Logo 2
Ayla Algan'ın Son Oyununu Sahneye Koymaya Hazırlanan Filiz Coşkuner Ve Eylül Aşkın Söyleşisi

Ayla Algan’ın Son Oyununu Sahneye Koymaya Hazırlanan Filiz Coşkuner ve Eylül Aşkın Söyleşisi

Balerin, bale eğitmeni, psikolog, oyuncu, yazar, yönetmen ve koreograf Filiz Coşkuner, Eylül Aşkın’a üç yaşında adım attığı sanat hayatına bu kadar eğitimi ve tecrübeyi nasıl sığdırdığını anlattı.

Ailesinin öngörüsü ve desteğiyle üç yaşında bale eğitimine başlayan, dokuz yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’ne sınıf atlayarak üçüncü sınıftan kabul alan ve lise birinci sınıfta lisanslı balerin olarak mezun olan Coşkuner, aynı zamanda Büyükçekmece’de 1996 yılından bu yana hizmet veren ve yarı zamanlı konservatuara denk bir eğitim müfredatı olan Filiz Coşkuner Bale Okulu’nun sahibi, müdürü ve eğitmeni.

Filiz Coşkuner Eylül Aşkın Next Pera Art Gallery Söyleşiröportaj (4)

“FİZİKSEL ENGELLİ ÖĞRENCİLERİM VAR.”

Bale eğitiminde öğrencinin isteği, azmi ve çok çalışmasının dışında kalan fiziksel yatkınlık vb. kriterleri çok önemsemediğini belirten Filiz Coşkuner, fiziksel engelli öğrencileri de okuluna kabul ettiğini belirtti.

Filiz Coşkuner Eylül Aşkın Next Pera Art Gallery Söyleşiröportaj (3)

AYLA ALGAN’IN SON YAZDIĞI OYUNU SAHNEYE KOYACAK.

Gelecek projeleri arasında yakın zamanda kaybettiğimiz Ayla Algan’ın son döneminde yazdığı oyunu sahneye koymayı kendine hedef edindiğini söyleyen Filiz Coşkuner, öğretmeni ve iş arkadaşı, ünlü oyuncu ve oyuncu koçu rahmetli Ayla Algan ile anılarını anlatırken duygulanmaktan kendini alıkoyamadı.

Filiz Coşkuner Eylül Aşkın Next Pera Art Gallery Söyleşiröportaj (1)
Filiz Coşkuner Eylül Aşkın Next Pera Art Gallery Söyleşiröportaj (2)

“BENİ ARAMIYORLAR.”

Dizi ve film oyunculuğu konusunda seçici davrandığını belirten sanatçı, oynamak istediği dizi ve filmlerden teklif almadığına dair sitem ederken, göz önünde olmayı ve kendini tanıtmayı bilmediğini söyledi.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo