Türkiye Haber Portalı Logo 2
Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks Ve Deniz Molu Lions Kulübü Çocukluk Çağı Kanserleri Söyleşisi

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks ve Deniz Molu Lions kulübü Çocukluk Çağı Kanserleri Söyleşisi

Uluslararası Lions Dernekleri 118Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi‘nin ev sahipliğinde “Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks”da ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERLERİ

Farklı uzmanlık alanlarında , Dünya barışı, tabiatın ve tüm canlı aleminin korunması, eğitim, kültürel çeşitlilik,sağlıklı ve zinde yaşam ,enerji verimliliği,sürdürülebilirlik, çocukların üstün yararı ve kapsayıcılığı teşvik eden pek çok Sosyal sorumluluk projesine katkı sunmuş ve sunmakta olan ve halen bu konudaki gayretlerini sürdüren Cigdem Yorgancıoğlu kendi ismi ile anılan Chi Ci Talks söyleşi programlarını da bu nevi adımlarında bir merhale olarak görmektedir.

2024 senesi itibarıyla Farklı kaynakların ortalamasına bakıldığında Türkiye’de her sene 8.000, Dünyada ise senede 0-19 yaş aralığındaki 400.000’den fazla çocuk ve ergen olmak üzere çocuk kanser tanısı almaktadır.Dünya ölçeğinde bakıldığında yüksek gelirli ülkelerde kanserli çocukların %80’inden fazlası başarıyla tedavi edilirken, düşük ve orta gelirli ülkede iyileşme oranı sadece yaklaşık %20.

Çiğdem Yorgancıoğlu Ve Deniz Molu Lions Kulübü Çocukluk Çağı Kanserleri Chi Ci Talks'da (1)

Esasında çocuklar kansere ve kanser tedavilerine karşı yetişkinlere göre daha dirençli olmasından dolayı imkanlarla buluşursa tamamen iyileşip normal hayata döndükleri pek çok zafer ve tam iyileşme vakası bulunduğunu da biliyoruz. Hatta erken tanı alıp tedavi edildiğinde kimi çocukluk çağında görülen kanser hastalıkları , kimi vakalarda %90 a kadar başarı kaydeden kanser türleri var artık günümüzde .Kısaca ,şayet toplum olarak duyarlı olunursa bu talihsiz durumun içinden çocukla birlikte tüm ailenin hasarsız hatta daha güçlenerek çıkabilmesinin umudu çok güçleniyor her geçen gün.Zira Çocukluk çağı kanserine neyin sebep olduğu hala bilinmiyor da olsa daha fazlasını öğrenmek için bilimsel araştırmalar yapılıyor. Ve güzel insanlar çocukları imkanlarla buluşturmanın yolunu aıyor buluyor.

Çiğdem Yorgancıoğlu Ve Deniz Molu Lions Kulübü Çocukluk Çağı Kanserleri Chi Ci Talks'da (3)

Kan kanseri (lösemi), lenf nodu kanseri (lenfoma), beyin tümörü, kemik tümörü (osteosarkom, Ewing sarkomu), böbrek tümörü (Wilms tümörü), adrenal bez tümörü (nöroblastom), yumuşak doku tümörleri (rabdomiyosarkom), retina tabakası üreme hücrelerinden kaynaklanan göz tümörü (germ hücreli tümörler), karaciğer tümörü (hepatoblastoma gibi çocukluk çağında görülen kanserler; ve dünya güzeli biriciklerimiz ÇOCUKLAR … Ister Hasta çocuklar olsun ister , kardeşleri, ebeveynleri çocukluk çağı kanseriyle ilgili zorlu mücadeleler verirken yalnız değiller çünkü onlara kendilerini yalnız hissetmeyecekleri el uzatanlar da var bu dünyada.

Lions Kulübü de çeşitli etkinliklerle maddi manevi İhtiyaçlara yönelik sponsorlarının desteğiyle pek çok kaynak yaratan projelerinin yanısra çocukluk çağı kanseri hakkında kamuoyunda farkındalık yaratma yolunda da geçmişte olduğu gibi bugün de başarılı adımlar atmaktadır.Bu adımları atanların içinde Çocukluk Çağı Kanserleri projelerine katkı sunanlarlar arasında Lions ailesini temsilen Deniz Molu olacak söyleşi konuklarından biri.

Çiğdem Yorgancıoğlu Ve Deniz Molu Lions Kulübü Çocukluk Çağı Kanserleri Chi Ci Talks'da (2)

“Çigdem Yorgancioglu Chi Ci Talks” benzer şekilde Türkiye’’de olduğu gibi dünyada da saygın önde gelen kanserle ilgili olanlar da dahil olmak üzere çeşitli STK larda aktif proje gönüllüsü olmanın yanısıra ve Çocukluk Çağı kanserleri alanında çeşitli çalışmalarda, işbirlikteliklerinde bulunmaktadır ve kanser hastası olmadan da toplumda bu konuda duyarlılık geliştrmeye yönelik çabanın anlamlı olduğuna inanmaktadır . Bu nedenle çalışmalarının bir kısmını bu doğrultuda da ve Çocukluk Çağı kanser hastalıkları özelinde de sürdürmeye devam etmeye kararlıdır .

Lions Kulübü 118 Y Çocukluk Çağı Kanserleri Komite BaşkanıDeniz Molu ve Çiğdem Yorgancıoğlu bu duyarlı konuda Kilercibaşı Köşkü’nde Cigdem Yorgancioglu Chi Ci Talks Söyleşisinde davetliler ve akredite basın önünde bir farkındalık geliştirme hedefine yöneldiler . Burada bu kapsamda Kilercibaşı Köşkünde gerçekleşen söyleşinin videosu yer almaktadır .

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo