Türkiye Haber Portalı Logo 2
Meta, Instagram Ve Facebook'ta Gençler İçin Güvenliği Artırıyor

Meta, Instagram ve Facebook’ta Gençler İçin Güvenliği Artırıyor

Meta, Instagram ve Facebook’ta Gençler İçin Güvenlik ve İçerik Politikalarını Güncelliyor

Teknoloji devi Meta, gençlerin çevrimiçi deneyimlerini daha güvenli ve yaşlarına uygun hale getirmek adına önemli güncellemeleri duyurdu. Ergen gelişimi, psikoloji ve ruh sağlığı uzmanlarıyla işbirliği yaparak gerçekleştirilen bu güncellemeler, gençlerin Instagram ve Facebook platformlarında daha olumlu bir deneyim yaşamalarını amaçlıyor.

Yeni İçerik Politikaları ve İçerik Kontrolleri:

Meta, genç kullanıcılar için güvenlik ve yaşa uygunluk konularında uzmanlarla işbirliği yaparak içerik uygunluğu üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda, kendine zarar verme eylemleri gibi riskli içeriklere karşı önlemler alınacak ve bu tür içeriklerin gençlerin Instagram ve Facebook deneyimlerinden kaldırılması sağlanacak. Artık, bu tür içerikler, takip edilen birinin paylaşsa bile Akış ve Hikayeler’de görünmeyecek.

Meta, gençlere destek olma taahhüdünde bulunarak, kendine zarar verme veya yeme bozukluklarıyla ilgili içeriklerle karşılaşıldığında uzman kuruluşların kaynaklarını paylaşacak. Bu değişiklikler şu anda 18 yaşın altındaki gençlere sunuluyor ve ilerleyen aylarda tüm kullanıcılara açılacak.

Meta, Gençler İçin Güvenlik Ve İçerik Politikalarında Önemli Güncellemeler Yapıyor (2)

Mevcut Korumalarda İyileştirmeler:

Meta, Instagram’da nefret söylemi ve çocuk istismarı gibi Topluluk Kuralları’nı ihlal eden içeriklere karşı çalışmalarını sürdürüyor. Genç kullanıcılar, varsayılan olarak en kısıtlayıcı içerik kontrol ayarına tabi tutularak içerik öneri kontrolleri artırılacak. Bu sayede, gençlerin daha güvenli bir çevrimiçi deneyim yaşamaları hedefleniyor.

Gizlilik Ayarları ve Kullanıcı Kontrolleri:

Meta, gençleri Instagram’daki güvenlik ve gizlilik ayarlarını düzenli olarak kontrol etmeye teşvik ediyor. Yeni bildirimler aracılığıyla gençlere, içeriklerini kimlerin paylaşabileceği, etiketleyebileceği ve yorum yapabileceği gibi konularda daha fazla kontrol sağlama imkanı sunulacak. Bu güncellemeler, gençlerin çevrimiçi etkileşimlerini daha güvenli hale getirerek ailelerle zor konular hakkında iletişimi teşvik ediyor.

Meta’nın bu güncellemeleri, gençlerin çevrimiçi dünyada daha güvenli ve sağlıklı bir deneyim yaşamalarına katkı sağlayacak gibi görünüyor. Uygulanan içerik politikaları ve kullanıcı kontrolleri, ailelerin ve uzmanların desteğini alarak gençlerin dijital ortamda daha bilinçli bir şekilde hareket etmelerine yardımcı olabilir. Instagram ve Facebook platformlarında yapılan bu güncellemelerin, diğer sosyal medya platformlarına da örnek olması bekleniyor.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo