Türkiye Haber Portalı Logo 2
Müzik Yapım Şirketinden Sonra Şimdi De Müzik Stüdyosu Sahibi Oldu! Zeyn'el Günbek Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi

Müzik Yapım Şirketinden Sonra Şimdi de Müzik Stüdyosu Sahibi Oldu! – Zeyn’el Günbek – Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi

Doğu Ataşehir Locca Müzik Stüdyosu’nda gerçekleştirdiğimiz bu çekimde stüdyo ortaklarından, özgün müzik tarzıyla ve yaptığı çalışmalarla son yıllarda beğeni toplayan müzisyen Zeynel Günbek ile müzik felsefesi, şarkıları, müzik sektörü ve gelecek projeleri üzerine söyleştik.

“Sağlam bir İstanbul varoşunda doğdum, büyüdüm.” diyerek çocukluğunu Gaziosmanpaşa’da geçirdiğini açıklayan Zeynel, “Küçük yaşta gördüğüm, tanık olduğum şeyler beni besledi.” şeklinde konuştu.
Başarılı öğrencilik hayatı sebebiyle ilkokula öğretmenlerinin yönlendirmesiyle Beyazıt İlkokulu’nda devam eden Zeynel, İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu.

Zeynel “yaptığı şeyi ömür Boyu Yapmak Isteyen Bir Insanım” (2)

Müziğinin Temelleri Lise Çağında Ortaya Çıktı

Lise döneminde rock müzik ve rock kültürüyle tanışan Zeynel, daha sonra rock müziği aile geleneğinden gelen aşık kültürü ve folk müzikle birleştirerek kendi müzik tarzını ortaya koymuş oldu. “‘Bir gün gelecek ve ben müzik yapacağım.’ diyerek her şeyi bu şekilde anlamaya çalıştım.” diyen Zeynel Günbek, “Felsefecilik yıllarımın kaynağında bile bu durum vardır. Çünkü müziği anlamak için sesi, sesi anlamak için de daha fazla bir derinleşmeyi talep ettim, istedim.” şeklinde konuştu. Ozanlarımızın şarkılarını tekrar seslendirmenin yanında kendi şarkılarını da yazan müzisyen, şarkılarını yazarken okuduğu felsefe kitaplarından, yaptığı seyahatlerden ve tanıştığı yeni insanlardan müzikal anlamda çok beslendiğini ifade etti.

Zeynel “yaptığı şeyi ömür Boyu Yapmak Isteyen Bir Insanım” (3)

Sene Sonuna Kadar Yayın Planı Hazır!

Bir yandan tamamen kendi bestelerinden oluşan ilk stüdyo albümünün hazırlığında olan Zeyn’el, diğer yandan da çeşitli müzisyenlerle birlikte eserleri seslendireceği düet şarkıların hazırlığında. Başta bu şarkıları da bir albüm olarak derleyip yayınlamayı düşünen Zeynel Günbek, daha sonra bunları tekli olarak yayınlamaya karar verdiklerinin ve yaz aylarında ve daha sonra sonbaharda iki şarkıyı sevenleriyle buluşturacağının müjdesini verdi.

Müzik Yapım Şirketinden Sonra Şimdi de Müzik Stüdyosu Sahibi Oldu!

Daha önce dostlarıyla ortaklaşa Nana Yapım’ı kuran, bir süredir kendi çalışmalarını ve konserlerini de bu yapım şirketi bünyesinde yürüten Zeynel, şimdi de kendi gibi ses mühendisi iki arkadaşıyla Doğu Ataşehir’deki Locca Müzik Stüdyosu’nun işletmesini devraldı. Oldukça konforlu ve samimi bir ortam sunan stüdyo kapsamında prova ve kayıt alanında bütün hizmetlere yer veriliyor.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo