Türkiye Haber Portalı Logo 2
Otomobil Sporları Camiasının Yıldızları Zorlu Psm'de Buluştu

Otomobil Sporları Camiasının Yıldızları Zorlu PSM’de Buluştu

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) 2023 yılı başarılarını kutlamak amacıyla düzenlenen gala gecesi, 12 Ocak 2024 tarihinde TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Zorlu PSM’de gerçekleştirildi. Gecede birçok önemli isim ve başarılı sporcular bir araya geldi.

Geceye, AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Halit Yerebakan, Beşiktaş Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, birçok organizatör kulüp, ulusal ve uluslararası arenada başarı elde eden takımlar ve sporcular ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Otomobil Sporlarına Yön Verenler Buluştu Tosfed Gala Gecesi (1)

Ödüller Sahiplerini Buldu

Gecede, 2023 yılı ulusal şampiyonalarda başarı elde ederek ödül almaya hak kazananlara ödülleri takdim edildi. Ayrıca, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve TOSFED Başkan Vekili Nisa Ersoy, 2023 sezonunda destek veren sponsor firmalara, yurt dışında başarılı olan sporculara, organizatör kulüplere ve görevlilere teşekkür plaketleri takdim etti.

Otomobil Sporlarına Yön Verenler Buluştu Tosfed Gala Gecesi (5)

TOSFED’in Yeni Logosu Tanıtıldı

Gecede dikkat çeken bir diğer önemli gelişme ise TOSFED’in 27 yıl aradan sonra logosunu değiştirmesi oldu. Yeni logo ve kurumsal kimlik, otomobil sporları camiasından büyük beğeni topladı. Yeni logo, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hilal ve yıldız figürlerini içeriyor. Lansman, Ford Fiesta Rally3 yarış otomobili ve yerli otomobilimiz TOGG ile yapıldı. Yeni logo, TOSFED’in mirasını, vizyonunu, gücünü ve tutkusunu yansıtarak federasyonun yeni simgesi olacak.

Otomobil Sporlarına Yön Verenler Buluştu Tosfed Gala Gecesi (4)

2024 Sezonu Sarıkamış Rallisi ile Başlıyor

Gecede konuşan Başkan Eren Üçlertoprağı, Zorlu Enerji’nin desteklediği organizasyonda, yeni sezon hedeflerini paylaştı. Üçlertoprağı, 2024 sezonuna, merhum Oyman Atabay’ın adını vereceklerini belirterek, Şubat ayı sonunda Sarıkamış Rallisi ile başlayacaklarını açıkladı. Ayrıca, farklı branşlardaki organizasyonlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte, otomobil sporları tutkusunu daha da büyüterek çalışacaklarını ifade etti.

Otomobil Sporlarına Yön Verenler Buluştu Tosfed Gala Gecesi (3)

İstanbul Park’ın Açılması Talebi

Başkan Üçlertoprağı, İstanbul Park pistiyle ilgili olarak “İstanbul Park’ın kira sözleşmesi 18 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla dolmuş bulunuyor. Ancak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ‘işgalci’ olarak tabir edilen kiracı şirket, tesisi tahliye etmedi. Bu sürecin bir an önce sonlanmasını ve İstanbul Park’ın, otomobil sporlarına, sporculara ve halka açılmasını bekliyoruz. Kamu zararının önlenmesi adına süreci kararlılıkla takip edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, bu önemli geceyle birlikte başarılarına yeni bir halka eklerken, otomobil sporlarına olan desteğini ve tutkusunu daha da pekiştirdi.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo