Türkiye Haber Portalı Logo 2
Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (2)

Samim Kocagöz: Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi

Türk edebiyatının 1940’lı yıllar toplumcu gerçekçi edebiyatının öncülerinden Samim Kocagöz, “Samim Kocagöz: Mecburi İstikamet” belgeseli ile anılmaya devam ediyor. 1 yıllık bir emeğin ürünü olan belgesel, yazarın hayatını ve eserlerini edebiyat severlerle buluşturacak.

Anlatıcılar ve İmzalar

Doğan Hızlan, Feridun Andaç, Tamer Levent gibi edebiyat dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra yazarın ailesi ve çevresinden isimlerin katılımıyla zenginleşen belgesel, Kocagöz’ün yaşamındaki dönemsel zorlukları ve başarıları en doğru şekilde aktarıyor.

Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (1)

Ses ve Ritim Ustaları İş Başında

Belgeselin seslendirmesini Tamer Levent’in gerçekleştirmesi, izleyicilere belgeselde anlatılanların daha etkileyici bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Yıldıray Gürgen’in besteleri ise belgeselin duygusal derinliğini pekiştiriyor.

Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (3)

Mesut Gengeç Yönetiminde Yolculuk

Belgeselin yönetmen koltuğunda oturan Mesut Gengeç, Samim Kocagöz’ün yaşam öyküsünü büyük bir özenle ekrana taşıyor. Gengeç’in objektifinden yazarın hayatı, Aydın Söke’den başlayarak edebiyat dünyasının dönemsel değişimleriyle harmanlanarak izleyiciyle buluşuyor.

Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (4)

Belgeselin Yaratıcı Kadrosu

Belgeselin genel koordinatörlüğünü üstlenen Bülent Günal, proje-kurgu sorumluluğunu Yılmaz Aydın, senaryosunu ise Cansu Yücelen kaleme alıyor. Bu yaratıcı ekip, Samim Kocagöz’ün hayatını izleyiciye en doğru ve etkileyici şekilde aktarmayı hedefliyor.

Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (5)

Edebiyat Tutkunları İçin Kaçırılmayacak Bir Deneyim

“Samim Kocagöz: Mecburi İstikamet” belgeseli, yazarın edebiyat dünyasındaki iz bırakan varlığını keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. 7 Aralık’ta başlayacak gösterimleriyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde edebiyat tutkunlarıyla buluşacak olan belgesel, izleyicilere unutulmaz bir edebi yolculuk vaat ediyor.

Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (6)
Samim Kocagöz Türk Edebiyatının Aydınlık Portresi (7)

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo