Türkiye Haber Portalı Logo 2
Vakko Ailesi, Kurucuları Vitali Hakko'yu Unutmadı Özel Törenle Anıldı

Vakko Ailesi, Kurucuları Vitali Hakko’yu Unutmadı: Özel Törenle Anıldı

Türk modasının duayeni ve Vakko’nun kurucusu Vitali Hakko, vefatının 16. yılında anıldı. 11 Aralık’ta Maslak TİM Show Center’da düzenlenen özel törende, Hakko’nun mirası ve katkıları bir kez daha tüm ihtişamıyla ön plana çıktı. Aile bireyleri, mağaza ve kurum çalışanlarının katıldığı bu anlamlı törende, Vitali Hakko Mağazacılık Onur Ödülleri de sahiplerine verildi.

Vitali Hakko’nun Mirası ve Anma Töreni

Vakko’nun Kurucusu Vitali Hakko, özel bir törenle anıldı. Vefatının 16. yılında düzenlenen bu anlamlı etkinlikte, Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko ve Vakko CEO’su Jaklin Güner ev sahipliği yaptı. Tören, Vitali Hakko’nun Türk moda dünyasına ve Vakko’ya katkılarına odaklandı.

Vakko'nun Kurucusu Vitali Hakko, 16 Yıl Sonra Özel Bir Törenle Anıldı (6)

Vitali Hakko Mağazacılık Onur Ödülleri İlk Kez Verildi

Törenin dikkat çeken bir diğer detayı ise bu yıl ilk kez verilen Vitali Hakko Mağazacılık Onur Ödülleri oldu. Vitali Hakko’nun mağazacılık alanındaki öncü ruhunu yaşatan ve Vakko’ya değer katan çalışanlara verilen bu ödüller, gelecek yıllarda geleneksel hale getirilerek devam edecek.

Vakko'nun Kurucusu Vitali Hakko, 16 Yıl Sonra Özel Bir Törenle Anıldı (5)

Vitali Hakko’nun Vizyonu ve Projeleri Unutulmadı

Törende, Vitali Hakko’nun giyimden dekorasyona, parfümden çikolataya kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirdiği yaratıcı projelerine vurgu yapıldı. Türkiye’ye getirdiği çağdaş yaşam tarzı, kişiliği, girişimciliği ve sanata verdiği destek ön plana çıkarıldı. Anma töreninde, Gürcistan Ulusal Balesi Sukhishvili’nin modern bale ile Gürcü danslarını harmanlayan gösterisi de izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Vakko'nun Kurucusu Vitali Hakko, 16 Yıl Sonra Özel Bir Törenle Anıldı (4)

Cem Hakko’nun Duygusal Konuşması

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, törende yaptığı duygusal konuşmada, “Babam Vitali Hakko’nun, Türk moda dünyasının duayeni olmasından büyük gurur duyuyorum. Mağazacılık, perakendecilik, moda ve marka kavramlarını ülkemize kazandırdı. Çağdaş yaşam tarzı, kişiliği, girişimciliği, öncülüğü, sanata ve sanatçıya verdiği destek ve en önemlisi Türkiye aşkıyla her zaman çalışan, üreten bir iş insanıydı” dedi.

Vakko'nun Kurucusu Vitali Hakko, 16 Yıl Sonra Özel Bir Törenle Anıldı (3)

Jaklin Güner ve Gelecek Vizyonu

Vakko CEO’su Jaklin Güner de törende konuşarak, “Bugün Bay Vitali’yi anıyoruz ama onun değerleriyle yarattığı, başta Cem Hakko olmak üzere, hepimize emanet ettiği mağazalar için, Mağazacılık Günü’nü de kutlamak için bir aradayız” dedi. Güner, Vakko’nun 90. yılını kutlayacak olmanın heyecanını paylaşırken, “Başta Cem Hakko olmak üzere, hepimizin sorumluluğunun çok büyük, çıtamızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Bizler harika bir takım olarak hep bu bilinçle çalıştık, 90. yaşımızda daha da çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Vakko'nun Kurucusu Vitali Hakko, 16 Yıl Sonra Özel Bir Törenle Anıldı (2)

Tüm Vakko Çalışanlarına Teşekkür ve Kutlama

Jaklin Güner, tüm Vakko çalışanlarını 12 Aralık Mağazacılar Günü’nde tebrik ederken, “Sizler Vakko’nun başarı hikayesindeki en önemli rolü üstleniyorsunuz. Katkınız, işinize saygınız, gülen yüzünüz, uzmanlığınız, kurum kültürünü yansıtan hizmet yaklaşımınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Moda Vakko’dur, Vakko da sizsiniz. 12 Aralık Mağazacılık Gününüz kutlu olsun” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Vakko'nun Kurucusu Vitali Hakko, 16 Yıl Sonra Özel Bir Törenle Anıldı (1)

Bu özel tören, Türk modasının öncü ismi Vitali Hakko’yu saygı, minnet ve özlemle anmanın yanı sıra, Vakko’nun geleceğe dair güçlü vizyonunu da bir kez daha ortaya koydu.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo