Türkiye Haber Portalı Logo 2
İrfan Karslı Türk Öğrenciler İçin Çin'de Eğitim, Fırsatlarla Dolu Bir Alternatif (2)

İrfan Karslı: Türk Öğrenciler İçin Çin’de Eğitim, Fırsatlarla Dolu Bir Alternatif

Türk Çin Kültür Derneği Başkanı İrfan Karslı, Cucas tarafından Hainan adası eyaletinde düzenlenen “Çin’de Eğitim İçin Okumak, Yüksek Kaliteli Geliştirme Uygulamalarına İlişkin İleri Düzey Seminer” başlıklı panele konuşmacı olarak katıldı. Çin Üniversitesi ve Yüksek Lisans Kabul Sistemi (Cucas) tarafından organize edilen bu etkinliğe, Çin’deki 100 üniversitenin temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Karslı, yaptığı çevrim içi konuşmada, uluslararası kariyer yapmanın günümüzde ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’den Çin’e eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısının hızla arttığını belirtti.

Türk Çin Kültür Derneği Başkanı'ndan Çin'deki Eğitim Olanaklarıyla İlgili Stratejik Bakış (3)
Türk Çin Kültür Derneği Başkanı İrfan Karslı

Uluslararası Eğitimde Küresel Vatandaşlık Anlayışı

Uluslararası eğitimin öğrencilere küresel bir vatandaşlık anlayışı kazandırması gerektiğini belirten Karslı, “Türk öğrencileri artık küresel pazar ekonomisinde başarıyla çalışmanın yolunun, farklı kültürleri anlamaktan geçtiğini biliyor. Küreselleşen dünyada, farklı coğrafyalara açılan bireylerin başarıları da aynı oranda artıyor” şeklinde konuştu.

Yurtdışı Eğitim Tercihlerindeki Artış ve Nedenleri

Son yıllarda yurtdışında kazanç sağlayabilecek programlardaki artışa dikkat çeken Karslı, öğrencilerin tercihlerinde etkili olan faktörleri sıralayarak, “Öğrenciler, kendi kültürlerine uygun, refah seviyesi yüksek, yaşam maliyetleri düşük, çalışma ve oturum izni alabilecekleri, güvenli bir ortamda eğitim almak istiyorlar” dedi.

Türk Çin Kültür Derneği Başkanı'ndan Çin'deki Eğitim Olanaklarıyla İlgili Stratejik Bakış (2)

Çin’de Eğitim: Avantajlar ve Olanaklar

İrfan Karslı, Türkiye’de özel üniversitelerin eğitim fiyatına karşılık, Çin’de eğitim ve yurt imkanlarının daha cazip olduğuna vurgu yaptı. Ayrıca, dünya genelinde en iyi üniversiteler arasında yer alan Çin üniversitelerinden alınan diplomaların küreselde saygın olduğunu belirtti.

Burslar ve Ekonomik Destekler

Çin’de eğitim almak isteyen öğrencilere birçok burs imkanı sunulduğunu ifade eden Karslı, Çin hükümet bursları, eyalet bursları, İpekyolu bursları gibi farklı destek programları sayesinde öğrencilerin lisans programlarında ücretsiz eğitim alma şansına sahip olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda, öğrencilerin bazıları Çince eğitimlerinin yanında aylık 2500-3000 Yuan yaşam desteği de alabiliyorlar.

İrfan Karslı’nın açıklamaları, Çin’de eğitim almayı düşünen Türk öğrenciler için önemli bir kaynak olarak değerlendirilebilir. Çin, sunduğu eğitim olanakları, kültürel zenginlik ve ekonomik destekleriyle giderek daha fazla Türk öğrencisinin ilgisini çekiyor.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo