Türkiye Haber Portalı Logo 2
Kripto Piyasasında Heyecanlı Anlar Binance Ceo’su Cz’nin İstifası Ve Grayscale’den Yeni Adım

Kripto Piyasasında Heyecanlı Anlar: Binance CEO’su CZ’nin İstifası ve Grayscale’den Yeni Adım

Salı akşamı piyasada yankı uyandıran iki önemli gelişme, Binance CEO’su CZ’nin istifası ve ABD Adalet Bakanlığı ile yaşanan dava, kripto para dünyasında heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.

Hızlı Toparlanma: Piyasa Değer Kaybını Geri Aldı

Salı günü %5’e yakın değer kaybeden kripto para piyasası, dün hızla toparlanarak tekrar 37.000$ seviyelerinin üzerine çıktı. Şu an itibariyle Bitcoin 37.300$ seviyelerinden alıcı bulurken Ethereum, lider altcoin olarak 2.065$ seviyelerinde fiyatlanıyor. Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, piyasa durumunu değerlendirdi.

Grayscale’den SEC İle İyi Haberler: Bitcoin ETF Yolunda İlerleme

Dün, Grayscale’nin spot Bitcoin ETF başvurusunu güncelleyerek tekrar SEC’e ilettiği haberinin ardından üst düzey SEC yetkilileri ile yapılan görüşmeler, kripto topluluğunda olumlu bir hava oluşturdu. İlk sinyaller, ETF konusunda iyimser bir atmosferin oluştuğunu gösteriyor.

Fed Tutanakları ve Piyasadaki Yükseliş

Makro gündemdeki bir diğer önemli gelişme, Fed tutanakları oldu. Tutanaklarda para politikasının ihtiyatlı bir yaklaşım benimsediği belirtildi ve piyasalarda faiz artırım sürecinin sona erdiği beklentisi güçlendi. Bu gelişmeler, hisse senedi piyasaları ile birlikte Bitcoin ve birçok altcoinde yükselişe neden oldu.

Kripto Piyasasında Heyecanlı Anlar Binance Ceo’su Cz’nin İstifası Ve Grayscale’den Yeni Adım

Bugün: Merkez Bankası Faiz Kararı Bekleniyor

Bugünün yerel piyasa gündeminde en önemli madde, Merkez Bankası’nın faiz kararı. Saat 14.00’te açıklanacak olan kararda politika faizinin %35 düzeyinden %37,5’a yükseltilmesi bekleniyor. Dolar/TL kuru ve Bitcoin/TL paritesindeki olası değişimler, piyasada yeni hareketliliklere neden olabilir.

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1
Booking Rezervasyon 1

Index Sitemap URL List

Turhapo Logo 2
Türkiye Haber Portalı Logo 2
Türkiye News Portal Logo